Máme majsterku Slovenska v základnom programe

Rapiďáčky, ktoré postúpili z kvalifikácie na majstrovstvá Slovenska, zabojovali o titul  v sobotu 27.10. v Prešove. Titul majsterky Slovenska získala naša Dáška Manasová v kategórií roč.2006, ktorá v jednotlivých náčiniach získala zlato a bronz. Vicemajsterkou Slovenska v kat.2005 sa stala rapiďáčka Zdenka Mayerová a okrem striebra si doniesla 2 bronzové medaile za loptu a kužele. Na celkovo treťom mieste skončila Ivanka Malinovská v kat. 2007 a za zostavu s obručou si odniesla striebro. V tesnom závese za ňou skončila Karolína Jedináková. Žofia Kovačiková získala za zostavu s loptou  bronz a po súčte bodov skončila na piatom mieste.

Celkovo nás v sobotu na Majstrovstvách Slovenska reprezentovalo 6 pretekárok. Neďeľná súťaž niesla názov Východoslovenský pohár, kde si zasúťažili naše 3 gymnastky, ktorým sa na majstrovstvá bohužiaľ nepodarilo prebojovať. Ich výsledky však svedčia o tom, že by boli pravdepodobne favoritkami, hlavne v kat. 2007/06. Terezka Gronová získala 3 zlaté medaile, celkovo a za každé náčinie. Lenka Tarabová bola srieborná. Za zostavu s loptou mala rovnakú známku ako prvá Terezka a v obruči získala bronz. Naša najmladšia Laura Melichová sa umiestnila na 21. mieste v kat.2008/09.

Dievčatám srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešné reprezentovanie klubu.

Rhythmic gymnastics in Bratislava

FACEBOOK